AR0603FR-071K8L
MFR.Part #
AR0603FR-071K8L
JLCPCB Part #
C6506372
Description
-55℃~+155℃ 1.8kΩ 100mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS