AR0402FR-0756RL
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
AR0402FR-0756RL
JLCPCB Part #
C4044316
Package
0402
Description
-55℃~+155℃ 56Ω 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS