AHP50AJB-6R8
MFR.Part #
AHP50AJB-6R8
JLCPCB Part #
C6123258
Description
50W 6.8Ω Wirewound Resistor ±200ppm/℃ ±5% Plugin Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS