AHA50AFB-1K74
MFR.Part #
AHA50AFB-1K74
JLCPCB Part #
C6464470
Description
1.74kΩ 50W Wirewound Resistor ±1% ±200ppm/℃ Plugin Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS