AF0603FR-07270KL
MFR.Part #
AF0603FR-07270KL
JLCPCB Part #
C2098487
Description
-55℃~+155℃ 100mW 270kΩ 75V Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS