AC2010FK-07150RL
MFR.Part #
AC2010FK-07150RL
JLCPCB Part #
C138236
Description
-55℃~+155℃ 150Ω 200V 750mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS