AC1218JK-0736RL
MFR.Part #
AC1218JK-0736RL
JLCPCB Part #
C6117964
Package
1218
Description
-55℃~+155℃ 1W 36Ω Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 1218 Chip Resistor - Surface Mount ROHS