AC1218FK-0761R9L
MFR.Part #
AC1218FK-0761R9L
JLCPCB Part #
C7209295
Package
1218
Description
-55℃~+155℃ 1W 61.9Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 1218 Chip Resistor - Surface Mount ROHS