AC1218FK-0756RL
MFR.Part #
AC1218FK-0756RL
JLCPCB Part #
C875410
Package
1218
Description
-55℃~+155℃ 1W 56Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 1218 Chip Resistor - Surface Mount ROHS