AC1218FK-0740R2L
MFR.Part #
AC1218FK-0740R2L
JLCPCB Part #
C5936878
Description
-55℃~+155℃ 1W 40.2Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 1218 Chip Resistor - Surface Mount ROHS