AC1218FK-071R8L
MFR.Part #
AC1218FK-071R8L
JLCPCB Part #
C6458046
Description
-55℃~+155℃ 1.8Ω 1W Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 1218 Chip Resistor - Surface Mount ROHS