AC1206FR-7W56KL
MFR.Part #
AC1206FR-7W56KL
JLCPCB Part #
C6117931
Description
-55℃~+155℃ 500mW 56kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS