AC1206FR-07160KL
MFR.Part #
AC1206FR-07160KL
JLCPCB Part #
C229336
Description
-55℃~+155℃ 160kΩ 200V 250mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS