AC1020JK-076R8L
MFR.Part #
AC1020JK-076R8L
JLCPCB Part #
C6457958
Description
-55℃~+155℃ 1W 6.8Ω Thick Film Resistor ±200ppm/℃ ±5% 1020 Chip Resistor - Surface Mount ROHS