AC1020JK-071R8L
MFR.Part #
AC1020JK-071R8L
JLCPCB Part #
C6114095
Description
-55℃~+155℃ 1.8Ω 1W Thick Film Resistor ±200ppm/℃ ±5% 1020 Chip Resistor - Surface Mount ROHS