AC1020JK-07150RL
MFR.Part #
AC1020JK-07150RL
JLCPCB Part #
C6114081
Description
-55℃~+155℃ 150Ω 1W Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 1020 Chip Resistor - Surface Mount ROHS