AC1020FK-0716RL
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
AC1020FK-0716RL
JLCPCB Part #
C5552565
Package
1020
Description
-55℃~+155℃ 16Ω 1W Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 1020 Chip Resistor - Surface Mount ROHS