AC1020FK-07100KL
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
AC1020FK-07100KL
JLCPCB Part #
C20143099
Package
1020
Description
-55℃~+155℃ 100kΩ 1W Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 1020 Chip Resistor - Surface Mount ROHS