AC0805JR-1327RL
MFR.Part #
AC0805JR-1327RL
JLCPCB Part #
C5576077
Description
-55℃~+155℃ 125mW 27Ω Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS