AC0805JR-076K8L
MFR.Part #
AC0805JR-076K8L
JLCPCB Part #
C229243
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 6.8kΩ Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS