AC0805JR-0768RL
MFR.Part #
AC0805JR-0768RL
JLCPCB Part #
C229241
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 68Ω Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS