AC0805JR-071K5L
MFR.Part #
AC0805JR-071K5L
JLCPCB Part #
C144534
Description
-55℃~+155℃ 1.5kΩ 125mW 150V Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS