AC0805FR-7W8K66L
MFR.Part #
AC0805FR-7W8K66L
JLCPCB Part #
C7065969
Description
-55℃~+155℃ 250mW 8.66kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS