AC0805FR-7W8K2L
MFR.Part #
AC0805FR-7W8K2L
JLCPCB Part #
C20142814
Description
-55℃~+155℃ 250mW 8.2kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS