AC0805FR-7W68KL
MFR.Part #
AC0805FR-7W68KL
JLCPCB Part #
C20142791
Description
-55℃~+155℃ 250mW 68kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS