AC0805FR-7W5K76L
MFR.Part #
AC0805FR-7W5K76L
JLCPCB Part #
C5552487
Description
-55℃~+155℃ 250mW 5.76kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS