AC0805FR-7W51KL
MFR.Part #
AC0805FR-7W51KL
JLCPCB Part #
C727995
Description
-55℃~+155℃ 150V 250mW 51kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS