AC0805FR-7W41K2L
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
AC0805FR-7W41K2L
JLCPCB Part #
C6113954
Package
0805
Description
-55℃~+155℃ 250mW 41.2kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS