AC0805FR-7W40R2L
MFR.Part #
AC0805FR-7W40R2L
JLCPCB Part #
C6117815
Description
-55℃~+155℃ 250mW 40.2Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS