AC0805FR-7W27RL
MFR.Part #
AC0805FR-7W27RL
JLCPCB Part #
C5120098
Description
-55℃~+155℃ 150V 250mW 27Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS