AC0805FR-7W27K4L
MFR.Part #
AC0805FR-7W27K4L
JLCPCB Part #
C6113912
Description
-55℃~+155℃ 250mW 27.4kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS