AC0805FR-7W270RL
MFR.Part #
AC0805FR-7W270RL
JLCPCB Part #
C5552461
Description
-55℃~+155℃ 250mW 270Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS