AC0805FR-7W20RL
MFR.Part #
AC0805FR-7W20RL
JLCPCB Part #
C5352971
Description
-55℃~+155℃ 150V 20Ω 250mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS