AC0805FR-7W20R5L
MFR.Part #
AC0805FR-7W20R5L
JLCPCB Part #
C727990
Description
-55℃~+155℃ 150V 20.5Ω 250mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS