AC0805FR-7W1R58L
MFR.Part #
AC0805FR-7W1R58L
JLCPCB Part #
C6113902
Description
-55℃~+155℃ 1.58Ω 250mW Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS