AC0805FR-7W1K96L
MFR.Part #
AC0805FR-7W1K96L
JLCPCB Part #
C7065939
Description
-55℃~+155℃ 1.96kΩ 250mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS