AC0805FR-7W18K7L
MFR.Part #
AC0805FR-7W18K7L
JLCPCB Part #
C6117803
Description
-55℃~+155℃ 18.7kΩ 250mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS