AC0805FR-101K8L
MFR.Part #
AC0805FR-101K8L
JLCPCB Part #
C20142606
Description
-55℃~+155℃ 1.8kΩ 125mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS