AC0805FR-076K8L
MFR.Part #
AC0805FR-076K8L
JLCPCB Part #
C144547
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 6.8kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS