AC0805FR-075R76L
MFR.Part #
AC0805FR-075R76L
JLCPCB Part #
C910941
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 5.76Ω Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS