AC0805FR-0757R6L
MFR.Part #
AC0805FR-0757R6L
JLCPCB Part #
C228911
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 57.6Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS