AC0805FR-0749K9L
MFR.Part #
AC0805FR-0749K9L
JLCPCB Part #
C228859
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 49.9kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS