AC0805FR-0748R7L
MFR.Part #
AC0805FR-0748R7L
JLCPCB Part #
C228856
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 48.7Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS