AC0805FR-07475RL
MFR.Part #
AC0805FR-07475RL
JLCPCB Part #
C228851
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 475Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS