AC0805FR-073R6L
MFR.Part #
AC0805FR-073R6L
JLCPCB Part #
C228815
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 3.6Ω Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS