AC0805FR-07383KL
MFR.Part #
AC0805FR-07383KL
JLCPCB Part #
C228778
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 383kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS