AC0805FR-0735K7L
MFR.Part #
AC0805FR-0735K7L
JLCPCB Part #
C228765
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 35.7kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS