AC0805FR-072R8L
MFR.Part #
AC0805FR-072R8L
JLCPCB Part #
C228729
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 2.8Ω Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS