AC0805FR-072R7L
MFR.Part #
AC0805FR-072R7L
JLCPCB Part #
C228727
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 2.7Ω Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS