AC0805FR-072K49L
MFR.Part #
AC0805FR-072K49L
JLCPCB Part #
C228701
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 2.49kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS